Як працює телемедицина на прикладі телемедичної мережі Medinet

ГОЛОВНА / СТАТТІ / ЯК ПРАЦЮЄ ТЕЛЕМЕДИЦИНА У ФОРМАТІ "ЛІКАР — ЛІКАР"
Приклад роботи телемедицини у форматі "лікар — лікар"
Як працює телемедицина?
Як ми вже писали, телемедицина в Україні — це, в першу чергу, телемедичні консультації (консультації онлайн) сімейних лікарів, терапевтів або педіатрів, які працюють у віддалених районах фахівцями вищого рівня, наприклад лікарями обласних лікарень.

Отримати телемедичну консультацію лікарі первинки можуть або самостійно, безпосередньо у лікаря-фахівця, або надіславши запит на неї через спеціальний центр, такий як, наприклад, Одеський обласний центр телемедицини, який відкрив свої двері в регіоні в 2019 році.
Як це виглядає?
Пацієнт приходить в амбулаторію або викликає медпрацівника додому. Медпрацівник, скориставшись мобільним телемедичним комплексом (в нашому випадку Beecardia і програмно-апаратний комплекс для телеметрії і телемедичного консультування ТМДН від компанії Tredex) знімає показники здоров'я пацієнта (тиск, кардіограму та ін.).

Програмне забезпечення телемедичного комплексу інтегроване з хмарною платформою МІС, куди потрапляють показники здоров'я і зберігаються в електронній медичній карті пацієнта.

З даними електронної картки навіть віддалено може ознайомиться сімейний лікар (терапевт, педіатр). Відповідно, він може зробити потрібні призначення, виписати електронний рецепт або ж, у разі необхідності, запросити телемедичну консультацію в обласному центрі телемедицини.

Координатор, який працює в центрі, перевіряє дані запиту на консультацію та залучає до неї відповідного лікаря-фахівця.

Спеціалізований лікар ознайомлюється з результатами досліджень чи аналізів, надає сімейному лікарю необхідну телемедичну консультацію та формує офіційний висновок.

На підставі цього висновку сімейний лікар приймає рішення про подальше лікування пацієнта: розписує схему лікування, виписує електронний рецепт або приймає рішення терміново везти пацієнта в лікарню (все залежить від діагнозу).
Бажаєте отримувати щомісячний дайджест новин про телемедицину?
Будь ласка, залишіть свій email
Що потрібно для проведення телемедичної консультації медустанові?
Для того щоб фахівці могли надати консультацію лікарям первинної ланки в медичних установах має бути необхідне обладнання. Перш за все, це комп'ютери — або на робочих місцях лікарів, або хоча б один — в кабінеті телемедицини. Крім того, в медустановах повинен бути проведений інтернет, швидкість якого дозволяє передавати файли з результатами досліджень.

Коли база підготовлена, в лікувальному закладі потрібно встановити медичну інформаційну систему (МІС), в якій фіксуються всі дані про пацієнтів — формується так звана електронна медична карта пацієнта (установка МІС — необхідна умова для отримання фінансування від НСЗУ в рамках медреформи).

Ну а для того, щоб віддалено надавати повноцінні телемедичні консультації в МІС потрібно додати модуль «Телемедицина». Він дозволяє передавати дані про пацієнта від лікарів «первинки» вузькоспеціалізованим фахівцям, а також забезпечує їм спільний доступ до медичної картки пацієнта.
Яке обладнання потрібно?
Для того, щоб стати учасником телемедичної системи медперсоналу амбулаторій (фельдшеру, медсестрі) потрібно мати спеціальне телемедичне обладнання. У нашому випадку це Beecardia та ТМДН від компанії Tredex - комплекси, які вимірюють основні показники здоров'я.

Для лікарів «первинки» мінімальний набір обладнання, який дозволить їм отримати телемедичну консультацію, наступний: комп'ютер, камера, мікрофон і обладнання, які дозволить йому, в разі необхідності, сфотографувати або відсканувати медичні документи.

Головне обладнання для лікарів-фахівців в медустановах - це також комп'ютер. Це може бути як персональний комп'ютер в кабінеті лікаря, так і комп'ютер в кабінеті телемедицини.
Як побудувати телемедичну мережу в області?
Перше, що потрібно зробити компанії, яка формує телемедичну мережу, — побудувати сервер, на якому буде зберігається вся отримана від лікарів і медустанов інформація, або ж підключиться до data центру.

Друге — в медустановах потрібно встановити комп'ютери і провести інтернет.

Якщо питання установки комп'ютерів і прокладання мережі (або через інтернет або шляхом побудови внутрішньої мережі установи) в медустанові вирішене, то процес розгортання і налаштування телемедичної системи займає всього кілька днів.

А саме, в області впроваджується єдина телемедична платформа і в ній реєструються лікарі — учасники телемедичних консультацій (лікарі амбулаторій, районних і обласних лікарень).

Таким чином, завдяки новітнім технологіям, регіони можуть забезпечити рівний доступ до якісного лікування жителям як великих міст, так і самих віддалених населених пунктів.
Читайте також
Більше статей
Служба пiдтримки:
0800-335-426 (безкоштовно)
Пн - Пт: 08:00 - 18:00
м. Київ, вул. Протасів Яр 2Д, офіс 5
info@medinet.com.ua
© Телемедична мержа Medinet 2019-2020
Сертифікат відповідності КСЗІ
Телемедична мережа Medinet є одним із продуктів групи компаній IT4Medicine. Захист інформації цієї системи підтверджено сертифікатом КСЗІ.
Бажаєте отримати детальнішу інформацію про телемедичну мережу Medinet?
Залиште свій контактний Email і ми надішлемо вам презентацію!
Бажаєте отримати детальнішу інформацію про телемедичну мережу Medinet?
Залиште свій контактний Email і ми надішлемо вам презентацію!