Акушер-гінеколог Лариса Заіка: Телемедичні консультації – це надзвичайно зручно

ГОЛОВНА / СТАТТІ / ТЕЛЕМЕДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ЦЕ НАДЗВИЧАЙНО ЗРУЧНО
На початку літа до телемедичної мережі Medinet приєдналися одразу 62 медичні заклади Житомирської області. Тож тепер лікарі Житомирщини, як і медпрацівники інших областей, можуть оперативно надавати чи отримувати телемедичні консультації щодо лікування пацієнтів з підозрою чи хворих на COVID-19, а також інших хвороб, з якими до них звертаються громадяни. Наразі лікарі медичних установ вже пройшли відповідне навчання та станом на 1 червня 2020 року провели та отримали біля 270 телемедичних консультацій. Найбільша кількість запитів на консультування надійшла від лікарів житомирського Обласного перинатального центру. Ми вирішили поцікавитися, чим саме привабили онлайн-консультації фахівців центру в Лариси Заіки, лікаря акушера-гінеколога, завідуючої відділом патології вагітності та екстрагенітальної патології Обласного перинатального центру.
Бажаєте отримувати щомісячний дайджест новин про телемедицину?
Будь ласка, залишіть свій email
- Лікарі вашого закладу надзвичайно швидко зреагували на можливість отримання телемедичних консультацій у вузькопрофільних фахівців. Що саме вас привабило?
- Ми почали працювати у форматі телемедичних консультацій у період жорсткого карантину, покликаного стримати розповсюдження COVID-19. І зрозуміли, що у даній ситуації це надзвичайно зручно. Лікарі, до яких ми зверталися за консультацією, дуже оперативно реагували на запит, і протягом дня ми отримували відповіді, які дозволяли провести корекцію лікування вагітних.

Після послаблення карантину ми продовжуємо користуватися послугами телемедицини. Адже, наше відділення спеціалізується на екстрагенітальній патології, і до нас поступають жінки вже з певними захворюваннями. Тобто, як і у випадку з сімейною медициною, це є терапевтична група пацієнтів, яким потрібна допомога.

Наприклад, жінки з діабетом поступають до нашого відділення на планову госпіталізацію декілька разів за вагітність з ціллю корекції інсулінотерапії. Тобто, діагноз таким жінкам вже поставлений. Тому наше завдання - тільки відстежити рівень цукру у їхній крові та відправити дані лікарю, який відкорегує лікування діабету.

Так само працюють сімейні лікарі, по тій же схемі.

Тобто, у даному випадку телемедичні консультації суттєво економлять час і сили наших породіль, оскільки у них немає необхідності проходити додаткові огляди в інших медзакладах.
- З якими лікарями ви найчастіше консультуєтеся?
- Зазвичай це ендокринологи (у вагітних часто зустрічається діабет), неврологи та гастроентерологи. В основному це лікарі обласної лікарні.

До хірургів за телемедичною консультацією ми не звертаємося. Консультуємося лише з приводу тих жінок, які не вимагають детального огляду лікаря-спеціаліста, а телемедичну консультацію можна отримати за даними аналізів або обстеження.
- Як відбувається сам процес телемедичного консультування?
- Ми подаємо заявку через МІС. Туди ж підтягуємо усі результати аналізів, обстежень, анамнез і відправляємо до центру телемедицини. Там нашу заявку обробляють і призначають відповідального лікаря, який і надає телемедичну консультацію.
- Як швидко ваші лікарі опанували систему Medinet?
- У Medinet працює дуже уважний персонал, який не тільки навчив нас користуватися системою, але й з яким ми зв'язуємося у разі потреби в будь-який момент. І служба підтримки завжди нам допомагає.

Так, наприклад, персонал Medinet допоміг нам швидко розібратися у змінах, які відбулися у системі після передачі функцій координування з надання консультацій телемедичному центру. Тобто, якщо раніше ми відправляли запит на телемедичну консультацію в обласну лікарню, то зараз - у центр телемедицини. І з цими оновленнями нас дуже оперативно ознайомили та навчили працювати.

Тому, кажу щиро, в компанії працює дуже хороший та уважний персонал, який завжди з нами на зв'язку.
- Можна сказати, що телемедичні консультації суттєво економлять час та ресурси не тільки пацієнтів, але й лікарів?
- Звичайно. Я ще раз нагадаю, що ми почали працювати у системі Medinet у період епідемії, і можливість дистанційного консультування з колегами виручила нас дуже серйозно. І мова тут йшла не тільки про час, але й про безпеку і нас, і пацієнтів.

І ще один важливий момент. Після телемедичної консультації ми отримуємо офіційне заключення лікаря, яке ми можемо роздрукувати та вклеїти в історію вагітної жінки. Тобто, ми не просто говоримо з лікарем в телефонному режимі і все. Ми отримуємо офіційний документ. І це дуже великий плюс професійних телемедичних консультацій.
Читайте також
Служба пiдтримки:
0800-335-426 (безкоштовно)
Пн - Пт: 08:00 - 18:00
м. Київ, вул. Протасів Яр 2Д, офіс 5
info@medinet.com.ua
© Телемедична мержа Medinet 2019-2020
Сертифікат відповідності КСЗІ
Телемедична мережа Medinet є одним із продуктів групи компаній IT4Medicine. Захист інформації цієї системи підтверджено сертифікатом КСЗІ.
Бажаєте отримати детальнішу інформацію про телемедичну мережу Medinet?
Залиште свій контактний Email і ми надішлемо вам презентацію!
Бажаєте отримати детальнішу інформацію про телемедичну мережу Medinet?
Залиште свій контактний Email і ми надішлемо вам презентацію!